Na úvodní stránku

Keramické studio Ulity - DDM Praha 3 zve na tradiční benefiční a prezentační výstavu

Redakční poštou

2012-07-10

Pozvánky

Přečteno: 1949

Komentářů: 0


Keramické studio Ulity - DDM Praha 3 zve na tradiční benefiční a prezentační výstavu keramických plastik. Uskuteční se od 19. do 25.6. v prostorách Ulity. Na výstavě budou k vidění i práce, oceněné medailemi z celosvětové dětské výtvarné soutěže Lidická růže.


Vernisáž se uskuteční 19.6. od 17.00. Na programu bude živá africká hudba a tanec (kapela Aneboafro), jam-session, dílna Plackování - výroba odznaků, občerstvení. Vstup zdarma.

Otevřeno 20. - 25.6 od 13.00 do 18.30, mimo So a Ne

Doprovodný program: ŠPERKAŘSKÁ DÍLNA 21. a 25.6.; 16.00 - 18.00
vstupné 30 Kč /jedna sada šperků

Zakoupené keramiky se vyzvedávají 26.6. mezi 10.00 a 18.00

Výstava shrnuje práci Keramického studia za jednu sezónu. Jeho členy jsou lidé od předškolního do zralého věku. Na výstavě se každoročně objeví téměř 300 prací dětí i dospělých, z nichž asi polovina je prodejní.

Výtěžek z prodeje je určen projektu adopce na dálku - Ulita již sedmým rokem podporuje Carolinu z Nairobi. Na její počest má obvykle vernisáž africké ladění. Letos vystoupí kapela Aneboafro s tanečnicemi. Návštěvníci se mohou těšit také na bubenický jam-session na zahradě, do něhož se může kdokoli zapojit. Africká tematika bude vernisáž letos provázet naposledy, neboť adoptivní dcera Carolina opouští dětský věk: letošní výstava je symbolickým rozloučením a vysláním do světa.

Předností výstavy je šíře návštěvníků, které může oslovit, aniž by ztratila svou příjemně komorní atmosféru. Každý rok výstavu navštíví cca 300 zájemců: milovníci výtvarného umění, ti, kdo hledají inspiraci, ti, kdo chtějí levně zakoupit výtvarně cenný originál a potěšit jím sebe nebo druhé, ti, kteří mají v oblibě originální doplňky interiérů i ti, kdo chtějí přispět na dobročinný účel. Na své si přijdou rodiny s dětmi, studenti, mladší i starší generace: i vzhledem k rozdílným věkům a zkušenostem tvůrců je výstava prostorem pro mezigenerační setkávání.

Keramické studio funguje v Ulitě, DDM Praha 3, již 17 let. Pod vedením zkušených lektorek ak. mal. Vlasty Faktorové, Kateřiny Tetivové a Dany Kostkové pořádá kurzy, workshopy, keramické tábory, soustředění a samozřejmě výstavy. A to nejen doma, ale v různých pražských galeriích a kavárnách (Atrium Žižkov, Galeri! e U Zlatého kohouta, Písecká brána, Zelená kuchyně a další.) Pravidelně a úspěšně se účastní výtvarných soutěží a věnuje se systematické podpoře mladých talentů. Mnohdy se pouští do technologických experimentů a kombinací materiálů: nově se zabývá mj. výpalem ve venkovní peci na dřevo.

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
23.07.2024