Na úvodní stránku

Na švédském papíře vycházejí Švédské pohádky, jaké nemají ani ve Švédsku

TAMeK

2014-11-12

Kultura

Přečteno: 1655

Komentářů: 0


Nakladatelství Verzone vydává soubor 34 švédských pohádek (plus 1 v omalovánce) vybraných z mnoha sbírek lidových vyprávění.


Víte, proč medvěd nemá ocas, jak děvče přelstilo obra, co všechno provedli hlupáci z Tälje a proč se psi očichávají? Švédsko, to není jen Astrid Lindgrenová a severské krimi, ale také lidové pohádky, které jsou stejně zábavné, dojemné a napínavé jako ty naše. Z pokladnice lidových příběhů, které kdysi zapsali sběratelé na švédském venkově, jsme vybrali ty nejkrásnější a nejvtipnější. Většinu z nich stihnete vy nebo vaše děti přečíst do dvaceti minut, takže se nabízejí jako ideální čtení před spaním. Za knížkou stojí tvůrčí tým, který má na svém kontě úspěšné Himálajské pohádky (Zlatá stuha 2013 za nakladatelský počin) a knihu strašidelných pohádek Propánakrále! Pohádky vybral a ze švédštiny přeložil Miroslav Pošta, autorkou ilustrací je Lenka Jasanská. Pro tvořivé děti jsme do knihy vložili pohádku O Holečkovi, kterou si mohou vybarvit podle vlastní fantazie.

 

Ze švédských pramenů vybral, přeložil a doslov napsal Miroslav Pošta

Ilustrace Lenka Jasanská

Vytištěno na papír Munken Pure Rough

Počet stran 112, MOC 299 Kč

Vydalo nakladatelství Verzone, s. r. o., roku 2014

www.verzone.cz

 

Martin Pošta, překladatel, spisovatel, působil jako učitel v buddhistické klášterní škole v Ladaku (výuka angličtiny, práce na počítači i matematiky) a v tibetských exilových komunitách (spolupráce na časopisu pro děti)

Jeho Himálajské pohádky byly vyznamenány Zlatou stuhou 2013. Zasloužil se

o tibetský překlad Čapkova Povídání o pejskovi a kočičce. Je autorem první české knihy o titulkování filmů a titulkování také vyučuje, ve svém nakladatelství Apostrof vydává knihy o překládání. Rád cestuje a sbírá Exupéryho Malého prince v různých jazycích. Letos v listopadu vychází audiokniha Himálajské pohádky

v režii Jana Jiráně vypráví Nela Boudová, Bára Hrzánová, Vladimír Javorský a Jiří Lábus.  

 

Lenka Jasanská jako grafička vytvořila celou řadu výtvarných katalogů

a bibliofilií (např. Jasanský a Polák: Pragensie; Jan Merta: Výstava; katalog k výstavě ve Wannieck Gallery Česká malba generace 80. let; Laozi: Kniha o cestě a síle). Je autorkou výtvarného řešení interaktivní výstavy současné české ilustrace 11 světů (Muzeum hlavního města Prahy, Becherova vila v Karlových Varech). Kniha Himálajské pohádky, kterou ilustrovala, získala Zlatou stuhu za nakladatelský počin roku.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
20.06.2024